droga w polsce

Najlepsze drogi w polsce

Jakie trasy w Polsce na pewno trzeba zobaczyć?

O polskich drogach mówi się wiele i dość często- niestety zazwyczaj w kontekście negatywnym. Wskazuje się na ich zły stan techniczny, dziury, wyboje, zbyt małą przepustowość w stosunku do natężenia ruchu. Często wspomina się, że autostrad jest mało, a jeśli są to mają za mało pasów i są zbyt drogie. Natomiast bardzo mało mówi się o tym, jakie są najlepsze drogi w Polsce, czyli o trasach, które na pewno warto pokonać, aby nacieszyć wzrok. Przełęcze, daleko rozciągające się aż po horyzont łąki, malownicze krajobrazy napawające spokojem- to z pewnością warto zobaczyć.

Trasy w górach, które koniecznie trzeba pokonać

Gdzie szukać najpiękniejszych krajobrazów jeśli nie w górach właśnie. Doskonałym przykładem pięknej, zapierającej dech w piersiach trasy jest Przełęcz Wyżna w Bieszczadach. Znajduje się ona na wysokości 872 m.n.p.m, czyli dość wysoko, a dzięki temu możemy podziwiać wspaniałe, bieszczadzkie krajobrazy. Warto też wiedzieć, że droga ta jest częścią ważnej trasy stanowiącej główny szlak tranzytowy w tych górach. Jeśli chodzi o sam komfort przejazdu- droga nie jest aż tak bardzo wąska, jak czasem to bywa w górach. Trzeba jednak zachować ostrożność i zwrócić uwagę na rozciągnięte na zakrętach liny, które stanowią pewne zabezpieczenie trasy.

Inną górską trasą godną polecenia jest Przełęcz Kocierska w Beskidzie Małym. Odcinek z nieziemskimi widokami zaczyna się już za Andrychowem i prowadzi na naprawdę dużej wysokości aż do Jeziora Żywieckiego. Przed nami rozpościerają się malownicze wioski, góry, zieleń, przydrożne kapliczki. Droga miejscami jest wąska, ale też nie jest to długa trasa. Przejeżdżając tutaj można poczuć piękno gór.

Trasa przez Suwałki

Także i na Suwalszczyźnie można znaleźć najpiękniejsze drogi w Polsce. Szczególnie warto zwrócić uwagę na trasę, która przebiega wzdłuż Kanału Augustowskiego. Teren jest tutaj bardzo płaski, dzięki temu aż po horyzont rozciągają się piękne widoki. Znajdziemy tutaj wspaniałe, rozległe łąki, przysiółki leśne, a także zabudowy niewielkich wsi. Sam Kanał Augustowski również jest wart zobaczenia- Ci, którzy jeszcze o nim nie słyszeli powinni wiedzieć o tym, że jest on po części traktowany jako zabytek. Zadziwiająca jest też jego długość, gdyż kanał ten mierzy sobie aż około 100 km. Trasa wzdłuż kanału wcale nie jest więc taka krótka, po drodze można też zawsze zrobić sobie kilka przystanków, aby podziwiać piękno Suwalszczyzny i aby móc naprawdę poczuć klimat tego miejsca. Idealna trasa na wakacyjny wypad.