gadżety do samochodu

Ekskluzywne gadżety do samochodu

Gadżety samochodowe, które warto mieć

Są osoby, które wprost uwielbiają takie gadżety i z przyjemnością testują wszystkie nowości jakie pojawiają się na rynku. Czasem, prezentowane przez producentów gadżety są co najmniej dziwne i niestety z codzienną praktyką jazdy mają niewiele wspólnego. Ale też często można znaleźć takie ekskluzywne gadżety do samochodu, które poprawiają komfort podróżowania i które naprawdę dobrze sprawdzają się w praktyce. Na jakie produkty z tej kategorii na pewno warto zwrócić uwagę i w co zainwestować posiadany budżet?

Słuchawki samochodowe od BMW

O tym, że jest to gadżet klasy premium świadczy oczywiście marka luksusowa, która ten gadżet produkuje. Słuchawki są bezprzewodowe i mają sporą wielkość, ale też są komfortowe w użytkowaniu. Ich cena to około 1200 zł, a oprócz estetycznego wykonania, znajdziemy w nich także elementy z włókna węglowego. Pamiętajmy jednak, że wcale nie musimy kupować słuchawek od BMW, aby umożliwić sobie na przykład rozmowę przez telefon podczas prowadzenia pojazdu. Bardzo przydatnym gadżetem, który już chyba wszedł do codziennej praktyki użytkowania jest zestaw słuchawkowy. Chcąc zapewnić sobie bezpieczną jazdę- warto go kupić, a dodatkowo zaopatrzyć się także w specjalny uchwyt na telefon, dzięki któremu w wygodny sposób będziemy mieć go zawsze pod ręką.

Gadżety dla podróżujących

Specjalny uchwyt do montażu nawigacji samochodowej na przedniej szybie pojazdu nie jest raczej niczym nowym, ale naprawdę jest gadżetem użytecznym. Dzięki temu nawet jadąc w pojedynkę możemy korzystać z nawigacji w bezpieczny sposób sprawdzając trasę, po której porusza się pojazd. Jeśli dużo podróżujemy- warto też zaopatrzyć się w specjalny rejestrator wideo. Jest to kamerka, która automatycznie zaczyna nagrywanie w określonych sytuacjach- nagrywane materiały stają się pomocne na przykład przy różnego rodzaju kolizjach czy zdarzeniach drogowych. Zarejestrowany materiał z takiej kamery można przedstawiać jako dowód w różnych sporach.

Ostatnim gadżetem, jaki warto wspomnieć jest zestaw specjalnych czujników cofania. Nowsze pojazdy mają już takie czujniki w standardzie- jeśli jednak nasz takich nie posiada- można taki gadżet dokupić. Trzeba tylko pamiętać, aby odpowiednio rozmieścić czujniki w pojeździe, aby faktycznie alarmowały nas w odpowiednim momencie. Gadżet przydatny, szczególnie jeśli często musimy parkować w miejscach, gdzie ilość przestrzeni jest bardzo ograniczona. Jest to gadżet, który na pewno wpływa pozytywnie na komfort jazdy.