marki samochodów w polsce

Marki samochodów w polsce

Auta popularne- jakie najchętniej wybierają Polacy?

Jakie marki samochodów w Polsce cieszą się największą popularnością? Aby się tego dowiedzieć możemy sięgnąć do statystyk z roku ubiegłego i sprawdzić, jakie marki i modele były tymi najczęściej kupowanymi albo też najczęściej rejestrowanymi pojazdami w kraju. Być może zaskakujące będzie dla nas to, że na pierwszym miejscu znajdziemy Skodę, która była absolutnym liderem roku 2018. W przypadku Skody klienci wybierali w szczególności dwa kultowe modele tej marki- Octavię oraz Fabię.

Jakie auta lubią Polacy? Jak kupując samochody?

Analizując marki samochodów w Polsce najchętniej wybierane przez Polaków, na drugim miejscu znajdziemy Volkswageny, a na trzecim Toyoty. Następne w kolejności są odpowiednio Ople, Fordy oraz samochody marki Kia. Jeśli chodzi o auta, które pochodzą z segmentu aut premium, a które są tymi najchętniej kupowanymi przez Polaków, na pewno warto zwrócić uwagę na samochody marki Mercedes Benz. Zaskakujące może być także to, kto najchętniej sięga po nowe samochody- jak pokazują badania, w 70% są to firmy, dopiero pozostałą część stanowią osoby prywatne. Polacy ciągle znacznie chętniej sięgają więc po samochody używane w przypadku, kiedy samochód nie jest kupowany na firmę.

Zainteresowanie samochodami terenowymi

Cechą charakterystyczną ostatniego okresu jest także to, że Polacy wykazali spore zainteresowanie samochodami, które są stylizowane na terenowe lub posiadają pewne cechy, które pozwalają trochę lepiej odnaleźć się na trudnej nawierzchni. Cechą najważniejszą w tym przypadku jest jednak nie tylko wygląd i wielkość pojazdu, ale najczęściej też zwracano uwagę na to, czy pojazd posiada napęd na cztery koła. Sporym zainteresowaniem cieszyła się Dacia Duster, która- co może być zaskakujące- nie jest wcale drogim samochodem i można zakupić ją także z fabryczną instalacją gazową. Również w segmencie samochodów premium wzrosło zainteresowanie samochodami o charakterze i stylu bardziej terenowym.

A jakie modele budzą największe zainteresowanie?

Patrząc na konkretne modele, najpopularniejsza była Skoda Octavia, następnie Skoda Fabia oraz Opel Astra. Kolejne modele pod względem popularności to Volkswagen Golf oraz Toyota Yaris o miejskim charakterze. Dacia Duster w szczególności była popularna w przypadku osób prywatnych- biorąc pod uwagę tych kupujących- znalazła się w pierwszej trójce zestawienia najczęściej kupowanych aut. Patrząc na takie zestawienia można zainspirować się do własnych zakupów i spróbować znaleźć coś odpowiedniego dla siebie w obrębie segmentu aut popularnych.