samochody premium

Samochody klasy premium – ranking 2018

Samochody klasy premium- jakie Polacy wybierają najchętniej?

Mając odłożoną sporą sumę pieniędzy można mieć również nieporównywalnie większe wymagania, co do klasy kupowanego przez nas samochodu. Wówczas najczęściej zaczynamy ściślej interesować się motoryzacyjnymi trendami, a także tym, jakie marki są najbardziej popularne i jakie faktycznie są klasą premium. Zastanawiamy się do jakiego salonu udać się w pierwszej kolejności i w jakie modele celować, aby nie żałować swojego wyboru. W takiej sytuacji można sięgnąć do zestawień, gdzie twarde statystyki mówią o markach, gustach, osiągach oraz… O tym, co uznawane jest w danym roku za absolutny bestseller sprzedażowy. Może to stanowić dla nas niemałą inspiracje już na starcie.

Samochody klasy premium- ranking 2018 i 2017

Przeglądając rankingi z tych dwóch lat bezsprzecznie możemy wyłonić lidera klasy premium, a jest nim marka BMW. Okazuje się, że Polacy najczęściej właśnie tę markę utożsamiają z luksusem. Drugą pozycję zajmuje ciesząca się niewiele mniejszą popularnością marka Mercedes- Benz, która bije na głowę nawet BMW, jeśli do analizy weźmiemy nie tylko samochody osobowe, ale i dostawcze. Kolejnymi markami w rankingu są kolejno marka Audi, Volvo, Lexus, MINI oraz Porsche.

Jeśli już wspomnieliśmy o ukochanych markach luksusowych Polaków- teraz czas wyłonić absolutne hity sprzedażowe pod kątem konkretnych modeli. Jednym z większych przebojów okazał się model Volvo XC60, który jest kontynuacją bardzo popularnych SUV-ów tej marki. Jak widać, popyt na tę serię nie słabnie, a wręcz staje się jeszcze większy. Za pewne jest to także związane z faktem, że coraz częściej podobają się nam SUV-y i wybieramy je chętniej niż kiedyś, tym samym lekko odwracając się od minimalistycznych aut miejskich. Wśród popularnym modeli samochodów klasy premium znajdziemy także Mercedes GLC, a zaraz za nim Audi Q5.

Zainteresowanie SUV-ami przejawia się także w tym, że Polacy coraz częściej chcą inwestować w samochody, które posiadają napęd na cztery koła, a co za tym idzie faktycznie lepiej dają sobie radę w każdym terenie. W zestawieniach niejednokrotnie możemy też znaleźć SKODĘ, co dla niektórych może być zaskakujące. Dla wielu specjalistów jej przynależność do segmentu klasy premium jest dyskusyjna na tyle, że nie w każdym rankingu jest ona uwzględniania. Tymczasem, zainteresowanie tą marką również jest bardzo duże, a proponowane auta naprawdę dobrze się sprzedają i mogą mierzyć się z tymi najlepszymi od topowych marek premium, które są nam dobrze znane.