Jaki fotelik samochodowy wybrać? Najpopularniejsi producenci

Odbiegając od wyboru odpowiedniego fotelika pod względem wagi naszego dziecka, rodzaju mocowania, sposobu przewożenia tyłem lub przodem, a także ceny, zostaje jeszcze kwestia wyboru producenta naszego fotelika samochodowego. Tych na rynku jest całkiem sporo, jednakże dziś omówimy trzy najpopularniejsze firmy, czyli Maxi Cosi, Cybex i Recaro. Wszystkie posiadają w swej ofercie produkty o odpowiednich atestach i certyfikatach, jednakże każdej przyświeca inna idea przy projektowaniu coraz to nowszych rozwiązań z zakresu przewożenia dzieci w foteliku samochodowym.

Foteliki Maxi Cosi

Maxi Cosi to marka kanadyjskiej firmy Dorel Industries, która tworzy nie tylko foteliki samochodowe i wózki spacerowe, ale także dużo innych akcesoriów dla dzieci. Wszystkie projekty firmy opierają się na zrozumieniu, jak to jest być rodzicem w dzisiejszych czasach. Wielu pracowników firmy również jest rodzicami, dzięki czemu foteliki Maxi Cosi powstają na podstawie doświadczeń z życia wziętych. Bezpośrednim celem firmy jest uprzyjemnienie opieki nad dzieckiem wszystkim rodzicom, czy to za sprawą niezawodnego i wygodnego fotelika samochodowego, czy też niezawodnej spacerówki. Wszystko po to, by docenić każdą chwilę spędzoną z maluchem. Foteliki Maxi Cosi to także dowód na troskliwe podejście firmy do życia. Dzięki słuchaniu klientów i oparciu o własne doświadczenia możliwe było połączenie inteligentnych rozwiązań z bezpieczeństwem podczas codziennej opieki nad dzieckiem. Foteliki Maxi Cosi są inteligentne, ponieważ rozwiązują problemy związane z transportem pociechy, a także oszczędzają czas rodziców. Najbardziej surowe wymagania jakościowe zapewniają z kolei pełne bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu foteliki samochodowe tej firmy uchodzą za jedne z najlepszych na świecie.

Foteliki Cybex

Firma Cybex pochodzi z Niemiec i stawia bezpieczeństwo ponad wszystko. Kieruje się zasadą D.S.F., której założeniem jest unikalny i prosty design, najwyższe normy bezpieczeństwa i inteligentne funkcje, pomagające w użytkowaniu produktów na co dzień. Dzięki tym elementom foteliki Cybex zdobyły ponad 250 nagród w kategorii fotelików samochodowych, w tym dziewięć nagród Red Dot Design. Dzięki własnym laboratoriom firma prowadzi ciągłe testy pozwalające na doskonalenie projektów i zdobywanie nowych certyfikatów bezpieczeństwa. Dodatkowo foteliki Cybex poddawane są testom w wielu krajach Europy i nie tylko. Ponadto firma zbiera opinie od swoich klientów, co pozwala na dopasowanie każdego fotelika samochodowego pod potrzeby nabywcy, którym jest przecież zwykły rodzic. Cybex to nie tylko foteliki samochodowe, ale także inne akcesoria dla dzieci, takie jak wózki spacerowe, nosidełka czy też krzesełka do karmienia.

Foteliki Recaro

Firma taka jak Recaro pojawia się tu nieprzypadkowo. Te znane rozwiązania z zakresu siedzeń samochodowych i biurowych pozwalają firmie na niecodzienne podejście do problemu przewożenia dzieci. Foteliki Recaro to projekty oparte o 100-letnią tradycję tworzenia pionierskich prac w różnych branżach. Liczne nagrody za innowacyjność, ale także za bezpieczeństwo i jakość oferowanych produktów dodatkowo motywują firmę do dalszego ulepszania projektów by były coraz to doskonalsze. Dzięki długiej historii tworzenia siedzeń do samochodów i samolotów, foteliki Recaro gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo dla wszystkich młodych pasażerów. Dodatkowo renomę firmy podwyższa fakt współpracy z takimi firmami jak Porsche, Lotus czy Lamborghini.